پیام تبریک رئیس سازمان بهزیستی کشور | 3 فرودین 1397 - 12:34

🔻نوروز عید اعتدال و از کهن‏‌ترین آئین‌های پویای تاریخ مشترک ایران زمین، یادگار ماندگار یاران دیروز این دیار و فرصتی برای تازه شدن و بازنگریستن بر چگونه زیستن است و پیام آن عشق است و نواندیشی و بهار این رویش پرسروش، به شکرانه هنگامه پر شکوه تجلی مواهب الهی بر بستر طبیعت، آیه‌های عارفانه سرسبزی و حیات را به تلاوت نشسته و با زمزمه های ناب زندگی، نشاط و طراوت و شادمانی را همراه با لطافت گلها و عطر شکوفه ها در سبدی به وسعت ایران عزیز به ارمغان می‌آورد.
🔻اینجانب ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خانواده بزرگ بهزیستی و قدردانی از همدلی و همیاری صمیمانه و صادقانه شما همکاران خوبم در سراسر کشور در سالی که گذشت، پرطراوت ترین تبریکات را تقدیم شما نموده و از خداوند منان سالی سرشار از سلامتی و بهروزی و ایامی نیک و پربار در سایه تحقق اهداف متعالی سازمان مسئلت می‏‌نمایم.
♦️انوشیروان محسنی‌بندپی
♦️معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۷ | 3 فرودین 1397 - 14:39
واگذاری ⁣۳هزار مسکن به خانواده‌های با ⁣۲فرزند معلول | 2 فرودین 1397 - 12:34

🔺⁣رئیس سازمان بهزیستی کشور از خانه‌دار شدن تمامی معلولان تحت پوشش بهزیستی تا پایان سال ⁣۹۸ خبر داد. انوشیروان محسنی بند‌پی در پاسخ به سؤال همشهری درخصوص زمان خانه‌دار‌شدن معلولان، گفت: تا‌کنون ⁣۳هزار خانه به خانوارهای دارای ⁣⁣۲معلول و بیشتر تحویل داده شده و ⁣۸هزار خانه نیز برای مابقی خانواده‌ها در دست احداث است.

🔺⁣به گفته وی، براساس تفاهمنامه سازمان بهزیستی کشور با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ⁣۱۱هزار مسکن قرار است برای معلولان ساخته شود که از این تعداد ⁣۷هزار‌ و ⁣۵۵۰مسکن شهری و ⁣۳هزار و ⁣۸۰۰مسکن روستایی است. ⁣بندپی تأکید کرد: با توجه به تحویل دادن مسکن به خانوارهای دارای ⁣⁣⁣۲معلول و بیشتر مابقی خانه‌ها به مرور و تا پایان سال‌⁣۹۸ تحویل متقاضیان می‌شود.
🔺⁣بندپی با اشاره به افزایش ⁣۱۰درصدی مستمری مددجویان نهادهای حمایتی نیز گفت: براساس برنامه ششم توسعه مستمری مددجویان نهادهای حمایتی هر سال ⁣⁣۱۰درصد افزایش پیدا می‌کند و از ابتدای سال آینده نیز این افزایش مستمری همانند سال‌جاری اعمال خواهد شد.

سال نوی باستانی بر همگان مبارک | 1 فرودین 1397 - 08:14

سال نوی باستانی بر همگان مبارک

آخرین اخبار | 27 اسفند 1396 - 16:09

🔶 معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار با خانواده‌های معلول تحت پوشش بهزیستی
🔻 لایحه حمایت از حقوق معلولان در ۳ سال گذشته و با همکاری NGOهای فعال در حوزه معلولان تهیه و تدوین شده و در نهایت در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.
🔻یکی از سیاست‌های اصلی در این دوره مرکززدایی است؛ چراکه ما اعتقاد داریم معلولان نباید در مراکز نگهداری شوند و باید شرایطی فراهم شود این افراد در بین خانواده و در جامعه حضور مثمرثمری داشته باشند.
🔻تعهداتی نیز در قانون برنامه ششم پیش‌بینی شده است که در راستای توانمندسازی معلولان بوده و در آینده شاهد اتفاقات خوبی در بین این افراد خواهیم بود.
🔻خوشبختانه با حمایت دولت و البته پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستمری پرداختی به مددجویان از ابتدای سال ۹۶ افزایش قابل توجهی را پیدا کرد.
🔻افزایش حداقل حقوق دستمزد در سال ۹۷ برای خانواده‌های تحت پوشش و امداد پیش‌بینی شده و مستمری این افراد ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. این افزایش از ابتدای فروردین 97 اعمال خواهد شد.
🔻 برنامه‌ای پیش‌بینی شده است که یارانه ۳ دهک بالای جامعه قطع و درآمد آن صرف افراد پشت نوبت دستگاه‌های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد شود.
🔻پرداخت یارانه به افراد پشت نوبتی و افراد نیازمند در ۶ ماهه اول سال ۹۷ انجام شود.
🔻موضوع اشتغال، حمایت‌های بیمه‌ای، افزایش مستمری، توانمندسازی، مناسب‌سازی و... از مهمترین بندهای قانون حمایت از حقوق معلولان محسوب می‌شود.